AKTUALITET, 9 Dhjetor 2023, 14:40

Shiste kokainë me doza, arrestohet 33-vjeçari në Patos

Shiste kokainë me doza, arrestohet 33-vjeçari në Patos

Një 33-vjeçar është arrestuar pasi shiste doza të lëndës narkotike kokainë në qytetin e Patosit.

Gjatë kontrollit fizik dhe kontrollit në automjetin e 33-vjeçarit me inicialet O.H., u gjetën 53 gramë lëndë e dyshuar narkotike kokainë.

Gjithashtu iu gjetën 1 peshore elektronike, 72 800 lekë të rinj, 1 250 euro dhe 630 paund, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, së bashku me automjetin.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, për veprime të mëtejshme.