AKTUALITET, 24 Maj 2024, 08:30

Diell dhe kthjellime, ja sa do të shkojnë temperaturat sot

Diell dhe kthjellime, ja sa do të shkojnë temperaturat sot

Ditën e premte vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferiketë qëndrueshme.

Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira të pakta kalimtare në orët e mesditës. Era do të fryjë me drejtim nga veriperëndimi-verilindja me shpejtësi mesatare 1-8m/s, shoqëruar me valëzimin në dete të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 9 deri 26 °C
në zonat e ulëta 12 deri 31°C
në zonat bregdetare 14 deri 30 °C.