SPORT, 24 Nëntor 2022, 13:10

Zvicra e shqiptarëve e nis Botërorin me këmbën e mbarë, Shaqiri dhe Embolo protagonistë në fitoren e “helvetëve” ndaj Kamerunit

Zvicra e shqiptarëve e nis Botërorin me këmbën e

Zvicra ka marrë tre pikë të arta në debutimin në Botërorin e Katarit, teksa kanë mposhtur minimalisht 1-0 Kamerunin, e vlefshme për Grupin G.

“Helvetëve” u ka mjaftuar goli i Brel Embolos në minutën e 49′ falë një super asisti të futbollistit me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqiri, i cili mjaft bukur shërbeu për golin e parë dhe të vetëm të takimit.

Kjo ishte ndeshja e parë e Grupit G, me Zvicrën që për momentin mban kreun e grupit me 3 pikë, ndërsa afrikanët në vendin e fundit me 0 pikë.

Shikoni golin