SPORT, 13 Shtator 2023, 11:01

UEFA hap votimin për golin më të bukur të javës, nuk mungon predha e Asanit ndaj Polonisë

UEFA hap votimin për golin më të bukur të javës, nuk

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e këtij raundi të vlefshme për kualifikueset e Europianit “Gjermani 2024”.

Në profilin zyrtar të “UEFA EURO 2024” në Tëitter është hapur votimi për golin më të bukur.

Pjesë e këtij votimi është edhe Jasir Asani. Sulmuesi i Kombëtares kuqezi shënoi një supergol me predhë nga distanca në minutën e 37′ në ndeshjen ndaj Polonisë. Ky gol shërbeu për ti dhënë Shqipërisë avantazhin.

Tre kandidatët e tjerë janë portugezi Zhoao Feliks, belgu Trosard dhe Samorodov i Kazakistanit.