SPORT, 11 Shtator 2023, 20:08

“EURO 2024″/ Ronaldo në stol, Bernardo Silva i merr shiritin e kapitenit. Publikohen formacionet zyrtare të sfidave të mbrëmjes

“EURO 2024″/ Ronaldo në stol, Bernardo Silva i merr shiritin e

Janë publikuar të gjitha formacionet e sfidave të mbrëmjes të vlefshme për “EURO 2024”.

Sfida më interesante është mes Portugalisë dhe Luksemburgut. Luzitanët udhëheqin grupin me 15 pikë teksa do të kërkojnë një tjetër fitore për të avancuar më shumë drejt Europianit.

Ajo që bie në sy është mungesa e Ronaldos, kapiteni për këtë duel është zgjedhur Bernardo Silva.

Nga ana tjetër Uellsi do të sfidojë Letoninë.