SPORT, 11 Shtator 2023, 17:37

Tronditet futbollit italian/ Telashe të reja për Pogba-n, rezulton pozitiv me doping

Tronditet futbollit italian/ Telashe të reja për Pogba-n, rezulton

Paul Pogba pozitiv në një test dopingu.

Ky është lajmi i fundit i bujshëm i raportuar nga corriere.it, sipas të cilit mesfushori i Juventusit rezultoi pozitiv në një test të kryer më 20 gusht pas hapjes së kampionatit ndaj Udinese-s.

Analizat e kryera, zbuluan gjurmë të testosteronit në gjak dhe tashmë pritet konfirmimi zyrtar.