LIFESTYLE, 11 Prill 2023, 17:23

Ylli i Netflix gjendet e vdekur në shtëpinë e saj, çfarë raportoi agjencia e menaxhimit

Ylli i Netflix gjendet e vdekur në shtëpinë e saj,

Aktorja dhe modelja koreano-jugore Jung Chae-yul është gjetur e vdekur në shtëpinë e saj.

Vdekja e aktores në moshën 26-vjeçare u njoftua nga kompania e saj e menaxhimit më herët gjatë ditës së sotme.

Lajmi u raportua për herë të parë nga media koreano-jugore e lajmeve Star News. Jung thuhet se ishte gjetur e vdekur në shtëpinë e saj sot, megjithëse asnjë shkak i vdekjes nuk u tha.

“Varrimi i saj do të bëhet privatisht në përputhje me dëshirat e familjes së saj, e cila duhet të jetë në trishtimin më të madh se kushdo tjetër”, shtoi agjencia. “Shpresojmë që të luteni për të ndjerën që Chaeyul, e cila ishte gjithashtu e sinqertë në aktrimin e saj, të prehet në paqe”.

Jung fitoi famë për rolin e saj në Zombie Detective, si dhe “I Have Not Done My Best” dhe filmin 2018 Deep.

Aktorja ishte zgjedhur të luante në serialin e shumëpritur të dramës "K Wedding Impossible".