LIFESTYLE, 25 Prill 2023, 16:13

Në një lidhje me Taylor Swift, legjenda e Formula 1, Fernando Alonso nxit thashethemet me reagimin e fundit

Në një lidhje me Taylor Swift, legjenda e Formula 1, Fernando Alonso

Dy herë kampioni i botës në Formula 1, Fernando Alonso, ka reaguar ndaj thashethemeve se ai është duke u takuar me Taylor Swift, ndërsa ka postuar një video ku shfaqet duke shkelur syrin e dëgjuar një nga këngët hit të superyllit të popit.

Spanjolli 41-vjeçar u tha se ka nisur një lidhje me artisten e famshme nga një postim që u shfaq në Instagram të DeuxMoi.

“Sipas tyre, çifti po takohen prej një jave. Asgjë serioze pasi që të dy së fundmi janë beqarë”, thuhej në shkrim.

Swift bëri bujë të madhe kur njoftoi ndarjen nga i dashuri afatgjatë, Joe Alwyn, në fillim të këtij muaji, afërsisht në të njëjtën kohë që Alonso zbuloi se ishte ndarë me të dashurën Andrea Schlager.

Videoja e ikonës F1 e tregon atë të ulur dhe duke lëvizur në telefonin e tij, ndërsa hiti i Swift “Karma” dëgjohet në prapaskenë.

33-vjeçarja dhe Alwyn ishin bashkë për gjashtë vjet pasi thuhet se u takuan në “Met Gala” në vitin 2016 dhe lidhja e tyre u shënua nga shumë thashetheme se ata u fejuan apo edhe u martuan fshehurazi.

Vetëm më shumë se një vit pas takimeve të tyre, ish-çifti u fotografuan së bashku në vitin 2017 në Nashville, Tennessee.

Alonso dhe komentatorja sportive Schlager gjithashtu e mbajtën romancën e tyre larg syrit të publikut sa më shumë që të ishte e mundur pasi bënë me dije se u takuan përmes Formula 1.

Shoferi i Aston Martin ndau lajmin për ndarjen në Instagram, duke shkruar: “Duam t’ju njoftonim se marrëdhënia jonë si çift mori fund”.

Alonso ka qenë edhe më parë në lidhje me Carolina Costa, Dasha Kapustina dhe së fundmi me Linda Morsellin.