BOTA, 25 Mars 2023, 13:46

Erdogan bisedë telefonike me Putin, ja çfarë u diskutua

Erdogan bisedë telefonike me Putin, ja çfarë u diskutua

Presidenti turk Tajip Erdogan zhvilloi një bisedë telefonike me Vladimir Putin.

Ai e falënderoi atë për “qëndrimin pozitiv” në zgjatjen e marrëveshjes së grurit të Detit të Zi, sipas një njoftimi të presidencës turke.

Sipas informacioneve, të dy liderët diskutuan hapat për të përmirësuar marrëdhëniet Turqi-Rusi dhe zhvillimet në lidhje me luftën në Ukrainë.

Gjithashtu Erdogan shprehu rëndësinë e përfundimit të konfliktit midis Rusisë dhe Ukrainës sa më shpejt të jetë e mundur.