BOTA, 7 Dhjetor 2022, 17:12

E godasin brenda në zyrë, plagoset me thikë kreu i Partisë së Inovacionit në Turqi

E godasin brenda në zyrë, plagoset me thikë kreu i Partisë

Kryetari i Partisë Inovative dhe deputeti, Ozturk Yılmaz, u sulmua ditën e sotme me thikë në zyrën e tij. Ozturk është dërguar në spital, ndërsa autori është në kërkim.

Ozturk u godit me thikë nga personi që erdhi në zyrë për ta takuar. Ozturk, mori dy plagë në këmbën e djathtë.

Ai ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Tashmë kanë nisur përpjekjet për kapjen e autorit, i cili pas ngjarjes është larguar.