BOTA, 1 Korrik 2022, 17:44

“Bëra një budallallëk”, burri grabit bankën në mes të Milanos, 25 minuta më vonë pendohet, dorëzon lekët në polici

“Bëra një budallallëk”, burri grabit bankën

Një 65-vjeçar në Itali, i cili grabiti një bankë në Milano, u vetëdorëzua në polici, vetëm 25 miinuta pa grabitjes, pasi u pendua për veprimin e pa takt që bëri.

Siç raportojnë mediet italiane 65-vjeçari hyri në filialin e bankës në Banca Popolare di Sondrio në Milano dhe kërcënoi punonjësit e bankës duke u thënë se kishte bombë me vete.

Më pas mori një taksi dhe u largua, por rrugës ndërroi mendje dhe vendosi të vetë dorëzohej në komisariat.

65-vjeçari rrëfeu krimin në komisariat, u shpreh i penduar dhe tha se vështirësitë ekonomike e çuan në grabitjen e bankës, ndërsa ka dorëzuar edhe paratë e marr nga arka.

“Bëra një budallallëk”, citohet të ketë thënë 65-vjeçari në komisariat

Sipas raportimeve, ai është lënë i lirë nga policia.