BALLKAN, 30 Nëntor 2023, 10:07

33-vjeçarja u qëllua për vdekje në automjet, Behxhet Pacolli reagon pas vrasjes së gruas së ish-këshilltarit të tij

33-vjeçarja u qëllua për vdekje në automjet, Behxhet

Kryetari i Aleanca Kosova e Re, Behxhet Pacolli, ka reaguar pas vrasjes së bashkëshortes së ish-këshilltarit të tij, Naim Murseli.

Behgjet Pacolli, në një postim në rrjetet sociale, shkruan se vrasja e 33-vjeçares Liridona brenda makinës, është në lajm i tmerrshëm dhe tragjedi për familjen Murseli.

“Lajm i tmerrshëm për tragjedinë në familjen e Naim Murselit. Dhimbjen e ndaj me dy familjet e të ndjerës Liridona”, shkruan politikani.

Dyshohet se viktima është vrarë nga grabitës rreth orës 20:26 të mbrëmjes së të mërkurës (29 Tetor).

Liridona Murseli po udhëtonte me bashkëshortin dhe dy fëmijët e tyre në rrugën Dlip Alshiq në kryeqytetin e Kosovës kur dyshohet se një person i panjohur i ka ndaluar dhe u  ka kërkuar sendet me vlerë.

Naim Murseli ka arritur të largohet nga makina me dy djemtë, ndërsa 33-vjeçarja është qëlluar për vdekje, sipas raportimeve.