AKTUALITET, 27 Shkurt 2024, 08:34

Vranësira dhe kthjellime të lehta, si do të ndryshojnë temperaturat sot

Vranësira dhe kthjellime të lehta, si do të ndryshojnë

Këtë të martë vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte të qëndrueshmë atmosferike.

Moti do të jetë me alternime vranësirash dhe intervale të herëpasherëshme kthjellimesh.

Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i jugut me shpejtësi 1-8m/s, ndërsa përgjatë vijës bregdetare e lugina era fiton shpejtësi 10-15m/sek shoqëruar dallgëzim të forcës 2-3 ballë.

në zonat malore 4 deri 17°C
në zonat e ulëta 5 deri 22°C
në zonat bregdetare 7 deri 22°C.