AKTUALITET, 24 Dhjetor 2022, 15:29

Tentoi t’i shpëtonte policisë italiane, 25-vjeçari shqiptar kapet me rreth 80 doza kokainë

Tentoi t’i shpëtonte policisë italiane, 25-vjeçari

Një 25-vjeçar shqiptar është prangosur nga autoritetet italiane.

Në tentativë për t’i shpëtuar një kontrolli të karabinierëve të Foligno në Zonat e Trevit, por është arrestuar në Spoleta, shkruan portali italian Tuttoggi.info.

Shqiptari është ndaluar pasi autoritetet kishin dyshime lidhur me një makinë të parkuar në një zonë të izoluar të Trevit, sapo ishin afruar shoferi ishte larguar me shpejtësi.

Pasi kapën të riun shqiptar në makinë zbuluan 80 doza kokainë dhe 1400 euro cash.