AKTUALITET, 22 Nëntor 2022, 14:43

Shpërthimi me tritol në Prrenjas/ Zbardhen detajet, kush është biznesmeni që iu vendos lënda plasëse në lokal

Shpërthimi me tritol në Prrenjas/ Zbardhen detajet, kush

Mesnatën e kaluar në një lokal në qytetin e Prrenjasit ka pasur një shpërthim që dyshohet se është shkaktuar me eksploziv, duke shkaktuar dëme materiale.

Nga shpërthimi ka pasur dëme të pjesshme dhe thyerje të xhamave edhe të disa apartamenteve pranë biznesit.

Ngjarja është regjistruar rreth orës 03:00 të ditës së djeshme dhe nga verifikimi ka rezultuar se biznesi ku ndodhi shpërthimi i përket shtetasit Agim Kokonozi.

Ndërkaq policia ka dokumentuar ngjarjen dhe ka rënë në gjurmë të autorëve të dyshuar të vendosjes së lëndës plasëse në këtë biznes.