AKTUALITET, 22 Nëntor 2022, 10:22

Aksident në aksin Levan-Tepelenë, plagoset 68 vjeçarja

Aksident në aksin Levan-Tepelenë, plagoset 68 vjeçarja

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Levan-Tepelenë.

Sipas burimeve, aksidenti ndodhi rreth orës 04:00 në afërsi të fshatit Gorishovë.

Sipas burimeve nga policia, bëhet me dije se mjeti tip “Fiat”, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe për pasojë ka dalë nga rruga, ku është plagosur pasagjerja.

Njoftimi i Policisë:

Rreth orës 04:00, në aksin rrugor “Levan-Tepelenë”, në afërsi të fshatit Gorishovë, shtetasi E. B., 38 vjeç, banues në Drizë, Fier, duke drejtuar automjetin tip “Fiat”, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe për pasojë automjeti ka dalë nga rruga.

Si pasojë e daljes nga rruga, është dëmtuar pasagjerja, shtetasja U. B., 68 vjeçe, e cila ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkakut të aksidentit.