AKTUALITET, 31 Maj 2023, 23:49

Sarandë, 23-vjeçari bën për spital dy policët që shkuan ta arrestonin

Sarandë, 23-vjeçari bën për spital dy policët që

Dy policë janë dhunuar në Sarandë, pasi kanë tentuar të arrestojnë një 23-vjeçar.

Mësohet se 23-vjeçari Perikli Naçi, i cili është me masën “arrest në shtëpi”, ndodhej jashtë godinës kur është pikasur nga dy policët.

Ata i janë afruar për ta arrestuar, por 23-vjeçari është kundërpërgjigjur duke i dhunuar. Bëhet me dije se bashkë me Naçin kanë qenë edhe disa shokë të tij.

Pak çaste më pas është bërë i mudur lokalizimi dhe shoqërimi në polici i Naçit dhe dy personave të tjerë.

Dy efektivët janë transportuar në spitalin e Sarandës, ku po marrin mjekimin e duhur.

Naçi rezulton i arrestuar një vit më parë me akuzën e trafikimit të lëndëve narkotike, ndërsa gjykata kishte dhënë masën “arrest në shtëpi” për të.