AKTUALITET, 31 Maj 2023, 18:22

Ishte duke u larë me shokët, identifikohet viktima që humbi jetën në ujërat e lumit Mat

Ishte duke u larë me shokët, identifikohet viktima që humbi

Zbardhet identiteti i personit që u mbyt sot në lumin Mat, në afërsi të Urës së Zogut. Bëhet fjalë për 22-vjeçarin Valentin Nikolli nga Fushë Miloti.

Forca të shumta policie dhe ambulanca ndodhen në vendin e ngjarjes, ndërsa pritet mbërritja e palombarëve për të nxjerrë trupin e pajetë.

Sipas dëshmitarëve në vendin e ngjarjes kanë qenë tre të rinj duke zënë peshk, ndërsa i riu është futur për t'u larë, por dhe e ka marrë rrjedha e lumit.