AKTUALITET, 4 Tetor 2022, 19:22

Rama: Nga sot deti i Shqipërisë do të përdoret për tregti edhe nga Kosova

Rama: Nga sot deti i Shqipërisë do të përdoret për

Kryeministri Edi Rama ka dhënë lajmin e mirë, e cila forcon edhe më shumë lidhjet mes Shqipërisë dhe Kosovës, si dhe dy popujve shqip[tarë.

Përmes një postimi në Facebook, Rama shkruan se nga sot deti ynë nuk do të jetë më i Kosovës vetëm për turizëm, por edhe për tregti.

Rama: Nga sot deti i Shqipërisë do të përdoret për

Postimi i Ramës:

Jena1

 Ja ku ka nisur edhe zhdoganimi në Portin e Durrësit për mallrat me destinacion Kosovën dhe deti ynë nuk është më edhe i Kosovës veç për turizëm, po është edhe i Kosovës për tregti

#TëBashkuarJoTëNdarë

#ShqipëriaEArdhmjaJonë

#SkaKohëPërPushim