AKTUALITET, 1 Tetor 2023, 12:28

Nis seanca gjyqësore për 14 anëtarët e bandës së Laert Haxhiut, asnjëri prej tyre të pandehurve nuk ka folur

Nis seanca gjyqësore për 14 anëtarët e bandës së

Ka nisur seanca gjyqësore për të arrestuarit e bandës së Laert Haxhiut, të cilët përfunduan në pranga pak ditë më parë.

Mësohet se aktualisht në sallën e gjyqit ndodhen 14 persona. Sapo ka filluar mbrojtja dhe deri më tani asnjëri prej tyre të pandehurve nuk ka folur.

Ata dyshohen të jenë të përfshirë në për të paktën 6 vrasje. Arrestimi i tyre erdhi pasi ish-anëtari i bandës së Laert Haxhiut, Artan Tafani u bë i penduari i drejtësisë dhe tregoi krimet e kryera.