AKTUALITET, 2 Qershor 2023, 20:26

Nga abuzimi i tenderit prej 2 mln eurosh te marrja në dorë e 4 mln lekëve, si u arrestuan dy zyrtaret e qeverisë

Nga abuzimi i tenderit prej 2 mln eurosh te marrja në dorë e 4 mln

Zbardhen detaje të reja nga arrestimi i sekretares së Përgjithshme të Ministrisë së Shëndetësisë, së bashku me një punonjëse të kësaj ministrie.

Në pranga me urdhër të SPAK janë vënë Joana Duro dhe Laureta Sheta, të cilat janë monitoruar prej kohësh nga Prokuroria e Posaçme.

Ato akuzohen se kanë shpërdoruar detyrën përmes korrupsionit me 4 milionë lekë. Po ashtu ka dyshime se dy të arrestuarat kanë abuzuar me një tender me vlerë 2 milionë euro, gjë që nuk është verifikuar ende nga SPAK.