AKTUALITET, 27 Janar 2022, 15:00

Tentoi të vriste për Vit të Ri 36-vjeçarin në Vlorë, arrestohet autori i dyshuar

Tentoi të vriste për Vit të Ri 36-vjeçarin në

Një 43-vjeçar është arrestuar nga policia e Vlorës për një ngjarje të rëndë të ndodhur më 31 dhjetor, ku tentoi të vriste me armë një 36-vjeçar.

Njoftimi i plotë policisë:

Tentoi ta vriste me armë zjarri 36-vjeçarin, mesditën e datës 31.12.2021, kapet dhe vihet në pranga 43-vjeçari.

Në vijim të punës për kapjen dhe vënien para përgjegjësisë ligjore të shtetasve të shpallur në kërkim, nga specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Vlorë u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit: A. Sh., 43 vjeç, banues në Vlorë.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim për veprat penale “Vrasja me dashje” mbetur në tentativë dhe “Armëmbajtja pa leje”, pasi më datë 31.12.2021, në lagjen “Uji i Ftohtë”, në ambientet e një lavazhi, gjatë një konflikti për motive të dobëta ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të shtetasit Sh. Gj., 36 vjeç, pa i shkaktuar dëmtime.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.