AKTUALITET, 6 Dhjetor 2023, 08:37

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë

Në tregun e këmbimi valutor sot një dollar amerikan do blihet me 93.6 lekë dhe do shitet me 94.7 lekë.

Monedha evropiane euro do të blihet me 101.2 lekë dhe do të shitet me 102 lekë, ndërsa franga zvicerane do të blihet me 106.8 lekë dhe do të shitet me 108.

Ndërkohë paundi britanik sot do të blihet me 118 lekë dhe do të shitet me 119.2 lekë.

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë