AKTUALITET, 6 Dhjetor 2023, 09:49

Dyshohet se përndoqi 24-vjeçaren për disa muaj, e dhunoi dhe e kërcënoi. Arrestohet i riu

Dyshohet se përndoqi 24-vjeçaren për disa muaj, e dhunoi dhe e

Një 33-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës pasi dyshohet se përndoqi prej disa muajsh një vajzë.

Pasi 24-vjeçarja ngriti kallëzim ndaj tij, i riu me iniciale E.C., dyshohet se ushtroi dhunë ndaj saj dhe e kërcënoi të tërhiqte denoncimin.

“E. C., 33 vjeç, banues në Lushnjë dyshohet se ka përndjekur 24-vjeçaren, ka ushtruar dhunë ndaj saj dhe e ka kanosur që të tërhiqte kallëzimin që ajo ka bërë ndaj tij, disa ditë më parë”, njoftuan iniformat blu.

Njoftimi i policisë:

Tiranë/Finalizohet nga Komisariati i Policisë Nr. 4, operacioni policor i koduar “Following”.

Përndoqi për disa muaj një shtetase, ushtroi dhunë ndaj saj dhe e kanosi që të tërhiqte kallëzimin e bërë ndaj tij, kapet dhe vihet në pranga 33-vjeçari.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 4, në vijim të punës për goditjen e paligjshmërive në çdo formë të tyre, pas kallëzimit të bërë nga një shtetase 24 vjeçe se ish i dashuri i saj e kishte përndjekur në mënyrë të vazhdueshme, kishte ushtruar dhunë ndaj saj dhe e kishte kanosur për të tërhequr kallëzimin që ajo kishte bërë ndaj tij, menjëherë kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Following”.

Në kuadër të këtij operacioni, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Lushnjë, u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit:

E. C., 33 vjeç, banues në Lushnjë

Ky shtetas dyshohet se ka përndjekur 24-vjeçaren, ka ushtruar dhunë ndaj saj dhe e ka kanosur që të tërhiqte kallëzimin që ajo ka bërë ndaj tij, disa ditë më parë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.