AKTUALITET, 27 Shtator 2023, 20:05

Dikur qëllonte me armë ndaj policisë për të mbrojtur kanabisin, kush është Gjin Guri që u plagos në atentatin në Dukagjin

Dikur qëllonte me armë ndaj policisë për të mbrojtur

Një i vdekur dhe një i plagosur raportohen në Dukagjin. Gazetari Senad Nikshiqi raportoi për BalkanWeb se Zef Guri ka mbetur viktimë dhe Gjin Guri ka është plagosur rëndë.

Mësohet se ata janë babë e bir (Zef dhe Gjin). Gjin Gurit në nëntorin e vitit 2021 i është vendosur një sasi tritoli tek lokali i tij në Shosh.

Në vitin 2015, Gjin Guri ka shkëmbyer zjarr me policinë në një aksion anti-kanabis në zonën e Dukagjinit, pasi Guri dyshohej si kultivues i bimëve narkotike dhe për të shmangur kontrollet në qëlloi drejt efektivëve.

Ai u arrestua nga policia në banesën e tij në fshatin Shosh, pas operacioni të koduar "Bjeshkët" nga forcat e rendit dhe FNSH, ndërsa akuzohej për "Prodhim dhe mbajtje pa leje të armëve" dhe "Kanosje".

Po ashtu, kujtojmë se Gjin Gurit në nëntorin e vitit 2021 i është vendosur një sasi tritoli tek lokali i tij në Shosh.