AKTUALITET, 27 Shtator 2023, 15:53

Adoleshenti u aksidentua për vdekje pas shkëputjes së kavos së ashensorit, arrestohet pronari i lokalit në Sarandë

Adoleshenti u aksidentua për vdekje pas shkëputjes së kavos

Pas vetëm një muaj është arrestuar pronari  i lokalit ku gjeti vdekjen punonjësi 17-vjeçar në Sarandë. Pas hekurave ra shtetasi me inicialet S. I., 37 vjeç, banues në Sarandë. Adoleshenti humbi jetën pas shkak të këputjes së kavos së ashensorit.

NJOFTIMI I POLICISË

Qafë Botë, Sarandë/Kapet dhe vihet në pranga pronari i lokalit ku një muaj më parë, për shkak të këputjes së kavos së ashensorit, humbi jetën një 17-vjeçar i punësuar në këtë lokal.

Shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare Qafë Botë, si rezultat i kontrolleve të shtuara për goditjen e krimeve kufitare dhe kapjen e shtetasve në kërkim, kanë kapur dhe ndaluar shtetasin në kërkim S. I., 37 vjeç, banues në Sarandë. Gjykata e Shkallës së Parë e Juridiksionit të Përgjithshëm Sarandë ka caktuar ndaj këtij shtetasi, masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë”, pasi më datë 26.08.2023, në lokalin në pronësi të tij, për shkak të këputjes së kavos së ashensorit, humbi jetën një 17-vjeçar i punësuar në këtë lokal.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Sarandë, për veprime të mëtejshme.