AKTUALITET, 5 Qershor 2023, 13:14

Bardhi mbledh Grupin Parlamentar, ja sa deputetë janë të pranishëm. Tema që do të diskutohet

Bardhi mbledh Grupin Parlamentar, ja sa deputetë janë të

Ka nisur mbledhja e grupit parlamentar të Partisë Demokratike, të drejtuar nga Gazment Bardhi.

Të pranishëm në këtë mbledhje janë 16 deputetë, ndërsa mungojnë katër.

Jorida Tabaku, Kreshnik Çollaku dhe Flutura Açka nuk janë të pranishme pasi ndodhen në Maqedoninë e Veriut. Ndërsa deputetja Merita Bakiu nuk është e pranishëm, për shkak se po merr pjesë në protestën e Borizanes.

Ndërkohë në mbledhje nuk është as Enkelejd Alibeaj, i cili pak kohë më parë dha dorëheqjen nga drejtimi i përkohshëm i kreut te PD.

Në qendër të diskutimeve është situata politike në vend, por edhe mbi procesin e riorganizimit të PD.

Deputetët e pranishëm

1-Arbi Agalliu

2-Xhelal Mziu

3-Qani Xhafa

4-Dhurata Çupi

5-Helidon Bushati

6-Ferdinand Xhaferri

7-Bledjon Nallbati

8-Zheni Gjergji

9-Lefter Gështenja

10-Saimir Korreshi

11-Andia Ulliri

12-Ramadan Likaj

13-Gazment Bardhi

14-Flamur Hoxha

15-Dash Sula

16-Ori Nebiaj

Mungojnë

1-Jorida Tabaku

2-Kreshnik Çollaku

3-Flutura Açka

4-Merita Bakiu.