SPORT, 18 Mars 2023, 19:07

Myrto Uzuni gol dhe asistim, Granada drejt rikthimit në La Liga

Myrto Uzuni gol dhe asistim, Granada drejt rikthimit në La Liga

Myrto Uzuni e ka gjetur sërish rrjetën në Spanjë me Granadan, në fitoren e tyre si mysafir ndaj Albacete me rezultat 2-1.

Sulmuesi shqiptar shënoi në minutën e 30-të pas një lëvizje të bukur në zonë.

Ky ishte goli i tij numër 20-të këtë sezon.

Shqiptari po konfirmon sezonin e tij më të mirë në karrierë duke dhënë sinjale pozitive para grumbullimit me kuqezinjtë para ndeshjes me Poloninë.

Në pjesën e dytë, Uzuni kontribuoi sërish për ekipin e tij pasi asistoi në golin e dytë të shënuar nga Sanchez.

Uzuni është shndërruar në një lider të Granadës këtë sezon duke e ndihmuar skuadrën drejt objektivit për t’u ringjitur në La Liga.

Aktualisht, Granada renditet në vendin e dytë të kampionatit me 58 pikë.