AKTUALITET, 19 Qershor 2019, 23:00

Përgjimet e reja të BILD, reagon Lulzim Basha

Përgjimet e reja të BILD, reagon Lulzim BashaKryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas publikimit të dhjetë përgjimeve të reja nga gazeta gjermane BILD ku tregohet se si janë cenuar zgjedhjet e pjeshme lokale në Dibër. Përmes një komenti në rrjetet sociale, Basha shkruan se tashmë nuk ka asnjë alibi që Rama është padrino i krimit. Sipas tij, largimi i kryeministrti dhe bandës në pushtet, është tashmë mision kombëtar.

Reagimi i Bashës

Edi Rama është padrino i krimit. Tani nuk ka më alibi. Shporrja e tij dhe e bandës së tij në pushtet është mision kombëtar.

Edi Rama është padrino i krimit.

Tani nuk ka më alibi.

Shporrja e tij dhe e bandës së tij në pushtet është mision kombëtar’, shkruan Basha.