BOTA, 27 Nëntor 2022, 19:33

Tifozët nuk pranojnë humbjen, rrugët e Brukselit në flakë, përleshje me shkopinj pas fitores së Marokut ndaj Belgjikës

Tifozët nuk pranojnë humbjen, rrugët e Brukselit në

Fitorja e Marokut 2-0 kundër Belgjikës duket se nuk është pranuar nga tifozët e kësaj të fundit. Brukseli është përfshirë në incidente të dhunshme pasi Maroku e mundi Belgjikën në Kupën e Botës në Katar.

Tifozët e revoltuar kanë djegur kazanët e plehrave dhe po ashtu kanë përmbysur një automjet bosh në mes të rrugës. Polica ka ndërhyrë për të shpërndarë turmën, duke derdhur ujë drejt tyre.

Sakaq policia u ka bërë thirrje qytetarëve të shmangin zonat e qendrës ndërsa stacionet e metrosë dhe disa rrugë u bllokuan.