AKTUALITET, 25 Dhjetor 2022, 10:24

VIDEO/ Berisha uron besimtarët: Këtë ditë lind shpresa! Urojmë që Krishtlindjet e tjera të na gjejnë më mirë

VIDEO/ Berisha uron besimtarët: Këtë ditë lind shpresa!

Ish kryeministri Sali Berisha i ka uruar gëzuar Krishtlindjet të gjithë besimtarëve të krishterë kudo që ndodhen.

Ai thotë se në këtë ditë lind shpresa, besimi tek e mira dhe tek e ardhmja. Berisha shton se duhet të urojmë të gjithë që Krishtlindje të tjera të na gjejnë shumë më mirë, ashtu siç do shoqëria dhe kombi shqiptar.

“Të dashur qytetare dhe qytetarë, demokrate dhe demokratë. Sot këtë ditë të shenjtë, ditë të bekuar, urojmë të gjithë besimtarët e krishterë shqiptarë, në Shqipëri dhe kudo që ndodhen, Gëzuar Krishtlindjet!

Gëzuar këtë ditë në të cilën lindi Hyji dhe burri që ndikoi më shumë se kushdo tjetër në historinë e qytetërimit perëndimor. Këtë ditë lind shpresa, lind besimi i pakufijshëm tek e mira, tek e ardhmja.

Le të urojmë të gjithë së bashku nga zemra që Krishtlindje të tjera të na gjejnë shumë më mirë, ashtu siç duam vetë dhe ashtu siç do shoqëria e kombi shqiptar”, u shpreh Berisha.