AKTUALITET, 25 Dhjetor 2022, 08:30

Mot me diell këtë 25 dhjetor! Temperaturat deri në 20°C

Mot me diell këtë 25 dhjetor! Temperaturat deri në 20°C

Dita e sotme shoqërohet me diell. Sipas MeteoAlb kushtet e qëndrueshme atmosferike do të vijojnë të diktojnë motin në vendin tonë, duke sjellë orë të shumta me diell gjatë paradites në të gjithë territorin.

Por në pjesën e dytë të ditës pritet që vranësirat të bëhen më të dukshme në Shqipëri, ku më të fokusuara do të jenë në zonat Verilindore dhe Juglindore.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 20°C. Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriore duke krijuar në det dallgëzim 2 – 3 ballë.