AKTUALITET, 21 Nëntor 2022, 10:04

Situata e përmbytjeve/ Berisha niset drejt Shkodrës: Gjendje emergjente

Situata e përmbytjeve/ Berisha niset drejt Shkodrës: Gjendje

Kryedemokrati Sali Berisha niset drejt Shkodrës, për të parë situatën e përmbytjeve atje për shkak të motit të keq.

Zyra e shtypit të Partisë Demokratike, thotë se Berisha do të vizitojë zonat e Shkodrës, pasi situata është emergjente.

“Për shkak të gjendjes emergjente ne vend, kryetari i PD Sali Berisha niset për Shkodër”, thuhet në njoftimin e PD.

Për shkak të motit të keq është ndërprerë qarkullimi ne aksin Shkodër-Tiranë tek Harku i Berdicës për shkak të prezencës së ujit rreth 50cm dhe për shkak të dëmtimit të urës së vjetër të Bahçallekut ku mbeturinat e saj janë përplasur në urën ekzistuese të Bahçallekut.