AKTUALITET, 24 Nëntor 2022, 08:30

Reshje të pakta shiu gjatë paradites, si do të ndryshojnë temperaturat sot

Reshje të pakta shiu gjatë paradites, si do të ndryshojnë

Prej ditësh nën 'pushtetin' e reshjeve të dendura të shiut që sollën dhe përmbytje në qarqe të ndryshme të vendit duket se reshjet e shiut do të largohen pasditën e sotme duke i lënë vendin kthjellimeve dhe vranësirave.

Ndërkohë pjesa e parë e ditës pritet që të ketë reshje të pakta shiu kryesisht në zonën veriore dhe juglindore të vendit. 

Prej ditësh nën 'pushtetin' e reshjeve të dendura të shiut që sollën dhe përmbytje në qarqe të ndryshme të vendit duket se reshjet e shiut do të largohen pasditën e sotme duke i lënë vendin kthjellimeve dhe vranësirave.

Ndërkohë pjesa e parë e ditës pritet që të ketë reshje të pakta shiu kryesisht në zonën veriore dhe juglindore të vendit.