AKTUALITET, 30 Maj 2023, 12:03

Plazhi i Durrësit gati për të pritur pushuesit, Rama: Po punohet me shtrirjen e rërës dhe dezinfektimin sezonal

Plazhi i Durrësit gati për të pritur pushuesit, Rama: Po punohet

Në plazhin e Durrësit po kryhen punime për rregullimin e shtresave të rërës, tashmë që sezoni veror është afër.

Ka qene vetë kryeministri Edi Rama i cili ka postuar pamjet në rrjetin e tij social Facebook.

“Nga plazhi i Durrësit ku paralelisht me projektin e Rilindjes Urbane të tij, punohet për shtrirjen e shtresave të rërës dhe dezinfektimin sezonal, në pritje të një sezoni të ri veror me më shumë turistë se asnjë vit tjetër, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan kreu i qeverisë.