AKTUALITET, 30 Maj 2023, 09:41

Lushnje, makinat përplasen e përfundojnë në trotuar, plagoset taksisti dhe mësuesja

Lushnje, makinat përplasen e përfundojnë në trotuar,

Një aksident me dy të lënduar ka ndodhur mëngjesin e sotëm në daljen veriore të qytetit të Lushnjes.

Dy mjete, një makinë që drejtohej nga një taksist i cili udhëtonte bashkë me një mësuese, u përplas me një tjetër makinë në një kryqëzim, pranë një shkolle.

Në momentin e ngjarjes në rrugë nuk kishte kalimtarë, ndërsa si pasojë e përplasjes mbetën të lënduar taksisti dhe mësuesja.

Ata u dërguan në spital për ndihmë mjekësore. Në vendin e ngjarjes ndodhet policia e cila ka nisur punën për zbardhjen e rrethanave të aksidentit në fjalë.