AKTUALITET, 21 Mars 2023, 09:39

Meta promovon kandidaturën e Luçiano Boçit në Elbasan: Do të realizojë kartën e studentit dhe të nxënësve

Meta promovon kandidaturën e Luçiano Boçit në Elbasan:

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta vjen me një apel, ku iu bën thirrje qytetarëve të Elbasanit që të votojnë për kandidatin e opozitës, Luçiano Boçi në zgjedhjet e 14 majit.

Në një reagim në ‘Facebook’ Meta thekson se Partia e Lirisë mbështet fuqishëm kryebashkiakun e ardhshëm të Elbasanit.

Postimi i plotë:

Me Profesor Luçiano Boçin, Elbasani do të hyjë i sigurtë në rrugën e zhvillimit dhe të ndryshimit.

Ne mbështesim fuqishëm Kryebashkiakun e ardhshëm të Elbasanit për realizimin e Kartës së Studentit dhe Kartës së Nxënësit, që do lehtësojnë e mbështesin të gjithë të rinjtë në rrugën e dijes.

Fitorja më 14 Maj, me të rinjtë dhe për të rinjtë e Elbasanit.