AKTUALITET, 23 Janar 2023, 16:12

Kavajë/ Bie flakë në një azil, dëmtohet një e moshuar

Kavajë/ Bie flakë në një azil, dëmtohet një e

Një qendër për të moshuarit në zonën e Kavajës është përfshirë nga flakët sot pasdite. Policia njofton se si pasojë e flakëve, është dëmtuar lehtë një e moshuar që qëndron në këtë qendër.

Zjarrëfikëset bënë të mundur më pas shuarjen e flakëve. Policia po punon për evidentimin e shkaqeve të zjarrit.

Njoftimi i policisë:

Më datë 23.01.2023, dyshohet se aksidentalisht ka rënë zjarr në një qendër për të moshuar.

Si pasojë është dëmtuar lehtë një e moshuar që qëndron në këtë qendër.   

Zjarri është shuar pas ndërhyrjes së shërbimeve zjarrfikëse. 

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.