AKTUALITET, 29 Shkurt 2024, 19:44

Grabitja e marketit në Kavajë, policia tregon se si ndodhi ngjarja: Në kërkim autori

Grabitja e marketit në Kavajë, policia tregon se si ndodhi ngjarja:

Policia e Kavajës ka reaguar në lidhje me grabitjen që u bë sot në një supermarket.

Ngjarja ndodhi rreth orës 18:40, në Qerret. Sipas policisë, një shtetas ende i paidentifikuar, nën kërcënimin e një sendi të dyshuar si armë zjarri, ka hyrë në një market ushqimor, ku ka marrë një sasi parash, dhe më pas është larguar.

“Rreth orës 18:40, në Qerret, Kavajë, një shtetas ende i paidentifikuar, nën kërcënimin e një sendi të dyshuar si armë zjarri, ka hyrë në një market ushqimor, ku ka marrë një sasi parash, dhe më pas është larguar.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe vijojnë kontrollin e zonës për kapjen e autorit.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po punon për identifikimin e kapjen e autorin dhe dokumentin ligjor të ngjarjes.", sqaron policia.