AKTUALITET, 21 Nëntor 2023, 16:06

Drejtonte mjetin në gjendje të dehur dhe mori para 2 makina, 5 të lënduar në Elbasan. Pranga të riut amerikan

Drejtonte mjetin në gjendje të dehur dhe mori para 2 makina, 5 të

Një shtetas amerikan është arrestuar pasi është përfshirë në një aksident. Sipas njoftimit të policisë së Elbasanit, bëhet me dije se 29-vjeçari një shtetas amerikan duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur është përfshirë në një aksident rrugor me dy automjete të tjera.

Si pasojë ka mbetur i dëmtuar një nga shoferët e automjeteve 31-vjeçari, dy pasagjerë dhe 2 fëmijët e tyre të mitur. Uniformat blu bëjnë me dije se janë jashtë rrezikut për jetën.

“Specialistët e Qarkullimit Rrugor arrestuan në flagrancë shtetasin amerikan 29 vjeç, pasi me automjetin që drejtonte në gjendje të dehur është përfshirë në aksident rrugor me 2 automjete dhe për pasojë është dëmtuar lehtë drejtuesi i njërit automjet, 31-vjeçari,  2 pasagjerë dhe 2 fëmijët e tyre të mitur, të cilët ndodhen jashtë rrezikut për jetën”, thuhet në njoftimin e policisë.