AKTUALITET, 9 Qershor 2023, 22:21

Automjeti përplas dy të mitur në qendër të qytetit të Rrogozhinës, shoferi arratiset nga vendi i ngjarjes

Automjeti përplas dy të mitur në qendër të qytetit

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qendër të qytetit të Rrogozhinës. Një automjeti tip “Ford” ka përplasur dy të mitur dhe është larguar me shpejtësi nga vendi i ngjarjes.

Dy të miturit ndodhet në spital ku aktualisht janë nën kujdesin e mjekëve. Ndërkohë grupi hetimor po punon për identifikimin dhe kapjen e drejtuesit të automjetit që ka shkaktuar aksidentin.

“Më datë 09.06.2023, rreth orës 19:40, në qendër të Rrogozhinës, një mjet tip “Ford”, me targë e drejtues ende të paidentifikuar ka aksidentuar dy të mitur 10 dhe 11 vjeç, dhe më pas është larguar nga vendi i ngjarjes.

Si pasojë të miturit janë dëmtuar dhe ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve. Grupi hetimor po punon për identifikimin dhe kapjen e drejtuesit të mjetit dhe sqarimin e rrethanave të aksidentit”, thuhet në njoftimin e policisë.