AKTUALITET, 22 Maj 2024, 12:57

Altin Dumani raporton në Komisionin e Ligjeve, Kryemadhi dhe Noka “shkrihen” së qeshuri (FOTOT)

Altin Dumani raporton në Komisionin e Ligjeve, Kryemadhi dhe Noka

Monika Kryemadhi dhe Flamur Noka janë shfaqur shumë të afërt dhe të qeshur në seancën e sotme të Komisionit të Ligjeve, gjatë kohës që raportonte kreu i SPAK-ut, Altin Dumani.

Altin Dumani raporton në Komisionin e Ligjeve, Kryemadhi dhe Noka

Noka, në krahun e majtë e zonjës Kryemadhi, kishte veshur një bluzë me shkrimin “Lironi Berishën”, si sfidë ndaj drejtësisë së re që e ka lënë liderin e PD-së prej gati 5 muajsh në arrest shtëpie.

Altin Dumani raporton në Komisionin e Ligjeve, Kryemadhi dhe Noka

Ndërsa Kryemadhi prej muajsh shkon e vjen te godina e SPAK-ut ku është marrë në pyetje bashkë me të ëmën, ndërsa gjykata nuk pranon t’I kthejë një iPhone të përdorur në vitet 2013-2017, gjatë kohës që LSI ishte në bashkëqeverisje me PS-në, telefon që u gjet te apartamenti i të ëmës në vilën te Kodra e Diellit.

Altin Dumani raporton në Komisionin e Ligjeve, Kryemadhi dhe Noka

Megjithatë, këto probleme nuk i kanë penguar dy deputetët e opozitës që të jenë të qeshur, të flasin vesh më vesh dhe të shohin celularët e njëri-tjetrit, e të jenë të afërt vetëm 2 metra në të majtë të Dumanit që raportonte për krimin dhe korrupsionin e zyrtarëve të lartë.