AKTUALITET, 6 Gusht 2022, 11:08

Aksident në Korçë, automjeti përplas për vdekje këmbësoren

Aksident në Korçë, automjeti përplas për vdekje

Një aksident me pasojë vdekjen është raportuar këtë të shtunë në afërsi të fshatit Lumalas, në Korçë.

Sipas informacioneve nga policia mësohet se një mjet ka përplasur një këmbësore e cila ka gjetur vdekjen e menjëhershme. Bëhet fjalë për 72-vjeçaren, Milkë Kroza.

Mësohet se policia dhe ambulanca ndodhen në vendngjarje. Sakaq uniformat blu po punojnë për zbardhjen e rrethanave të aksidentit

Korçë/Informacion paraprak

Më datë 06.08.2022, rreth orës 10:20, në aksin rrugor Korçë-Pogradec, në afërsi të fshatit Lumalas, Korçë, shtetasi F. U., duke drejtuar mjetin tip “Benz”, ka përplasur shtetasen M. K., rreth 72 vjeçe, këmbësore në rrugë, e cila për pasojë ka gjetur vdekjen.

Drejtuesi i mjetit ndodhet i shoqëruar për veprimet e mëtejshme procedurale. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.