AKTUALITET, 20 Mars 2023, 16:56

Korç, 38-vjeçari futet në lokal dhe rreh ish-bashkëjetuesen

Korç, 38-vjeçari futet në lokal dhe rreh

Një person me inicialet G. Ç ., 38 vjeç, banues në fshatin Dishnicë, Korçë është shpallur në kërkim pasi akuzohet se ka ushtruar dhunë ndaj ish-bashkëjetueses së tij. Në njoftimin e policisë bëhet me dije se ngjarja ka ndodhur në ambientet e një lokali në Korçë. Motivet e dhunës nuk dihen ende. Pas ngjarjes 38-vjeçari është arratisur dhe policia e ka shpallur në kërkim.

Njoftimi i policisë:

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Korçë referuan materialet në Prokurori dhe shpallën në kërkim shtetasin G. Ç ., 38 vjeç, banues në fshatin Dishnicë, Korçë, pasi dyshohet se në ambientet e një lokali, ka ushtruar dhunë ndaj ish-bashkëjetueses së tij. Materialet procedurale i kaluan prokurorive të rretheve gjyqësore Korçë e Pogradec, për veprime të mëtejshme.