SPORT, 20 Qershor 2024, 18:07

Shkelmohet topi i parë në Frankfurt, “Tre Luanët” duan kualifikimin

Shkelmohet topi i parë në Frankfurt, “Tre Luanët”

Danimarka dhe Anglia ndeshen me njëra-tjetrën në Mynih, në sfidën e raundit të dytë në Grupin C.

“Tre Luanët” janë vetëm një fitore larg kualifikimit në raundin tjetër dhe madje si kryesuese e grupit.

Nga ana tjetër, danezët do të bëjnë çmos për të marrë tre pikë që do i ndihmojnë për t’u ngjitur në krye të grupit.

FORMACIONET

Danimarka (3-4-1-2): Schmeichel; Andersen, Christensen, Vestergaard; Maehle, Hjulmand, Hojbjerg, Kristiansen; Eriksen; Wind, Hojlund

Anglia (4-2-3-1): Pickford; Walker, Stones, Guehi, Trippier; Alexander-Arnold, Rice; Saka, Bellingham, Foden; Kane.