BOTA, 16 Shtator 2023, 12:54

Bruksel, protesta për azilkërkuesit, plagosen gjashtë persona

Bruksel, protesta për azilkërkuesit, plagosen gjashtë persona

Një përplasje ka ndodhur në orët e para të ditës së sotme në sheshin Flaze, në Bruksel, ku azilkërkuesit dhe mbështetësit e tyre kishin ngritur çadra gjatë pasdites së të premtes.

Mediat e huaja shkruajnë se incidentet kanë ndodhur rreth orës 6:30 të mëngjesit dhe kanë përfshirë 15 persona.

Si pasojë e përplasjes janë plagosur gjatë persona të cilët ndodhen në spital, njëri prej tyre në gjendje të rëndë.

Ndërkaq në media thuhet se rreth 100 azilkërkues dhe mbështetës të tyre kanë ngritur çadra në sheshin Flaze.