BALLKAN, 5 Qershor 2023, 09:47

Protestat e opozitës kundër qeverisë/ Brnabiç: Jam e gatshme të jap dorëheqjen, por Vuçiç refuzon

Protestat e opozitës kundër qeverisë/ Brnabiç: Jam e

Kryeministrja e Serbisë Ana Brnabiç, ka thënë se është e gatshme të japë dorëheqjen.

Megjithatë ajo ka shtuar se kjo nuk është pranuar nga presidenti serb Aleksandër Vuçiç. Ndër të tjera shtoi se nuk është kundër zgjedhjeve.

“Duke marrë parasysh shkrimet e mediave, për të qenë të qartë, në çdo moment jam gati të jap dorëheqjen si kryeministre dhe presidenti i Serbisë Vuçiç e di këtë dhe për momentin refuzon. Ndoshta ai do të ndryshojë mendje”,  shkruan ajo në Twitter.