BALLKAN, 16 Maj 2022, 09:21

Greqia nuk gjen qetësi, sërish tërmet mëngjesin e sotëm

Greqia nuk gjen qetësi, sërish tërmet mëngjesin e sotëm

Një tërmet me magnitudë 3.9 ballë të shkallës Rihter është shënuar mëngjesin e sotëm në ishullin e Kretës.

Mediat greke raportojnë se epiqendra ishte 44 kilometra në jug të Kassos dhe thellësia ishte 11.9 kilometra.

Javët e fundit Greqia po lëkundjet vazhdimisht nga tërmeti, kryesisht në ishujt e saj, por për fat të mirë pa shkaktuar dëme.

Greqia nuk gjen qetësi, sërish tërmet mëngjesin e sotëm