BALLKAN, 31 Maj 2023, 20:34

Erdogan flet për tensionet në Kosovë: Përparimi në dialog, mënyra e vetme për paqe afatgjatë

Erdogan flet për tensionet në Kosovë: Përparimi në

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se përparimi në dialog mes Kosovës dhe Serbisë, është mënyra e vetme për paqe afatgjatë dhe stabilitet në rajon.

Në një postim në Twitter, Presidenca turke, ka thënë se ka biseduar me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, lidhur me zhvillimet në veri të Kosovës.

Sipas njoftimit, Erdogan ka theksuar se Turqia është e gatshme të kontribuojë në procesin e dialogut.