BALLKAN, 18 Mars 2023, 18:24

Dështon arratisja nga burgu grek, kapet pas katër orëve 48-vjeçari shqiptar

Dështon arratisja nga burgu grek, kapet pas katër orëve

Një 48-vjeçar shqiptar është arratisur pasditen e së enjtes nga paraburgimi i Magnezisë, por është kapur pas 4 orëve.

48-vjeçari ka qenë i dënuar për dhunë në familje. Vetëm të premten e kaluar ai u dënua me 18 muaj me kusht, pasi Gjykata e Volos e shpalli sërish fajtor për dhunë fizike në familje, kanosje, armëmbajtje pa leje dhe përdorim të tyre.

Mediat greke shkruajnë se pas marrjes së dënimit në korridorin e gjykatës, ai kërcënoi prokuroren duke i thënë se “Do të dërgoj ty në burg”.